Jump to content
Kavim - Bilgi ve eğlence kavminiz
Sign in to follow this  
Kâhin

FenerBahçe-Galatasaray derbisi için ne dediler?!

Recommended Posts

Ve Türkiye nefesini tuttu yine bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisini beklemeye başladı. Lider sarı-kırmızılılar, 4 puanlık avantajla gittiği Şükrü Saracoğlu'nda 1999 yılından bu yana galibiyet sevinci yaşamıyor. Sarı-lacivertliler ise kötü formunu dev derbide bitirip şampiyonluk yolunda büyük bir darbe almak istemiyor. 

Futbolun usta isimleri Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşmasını değerlendi.

MEHMET ŞEHİRLİ (AMK Gazetesi Yazarı) 

Bu derbi Fenerbahçe için dönüm noktası. Yenemezse 7 puanlık fark kalan maçlarda kapanmaz. Fenerbahçe'nin, son 3 maçta kaybettiği puanlar, eğer maçı kazanırsa 1 puana düşecek bu da Fenerbahçe'nin şampiyonlukta iddialı olmasını sağlayacak. Yani Fenerbahçe, Galatasaray, Gençlerbirliği ve Beşiktaş maçlarından 9 puan çıkarırsa şiampiyonluğun kesin adayıdır. 3-1 Fenerbahçe...

ALİ ŞEN: (Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı)

Uzun yıllardır Galatasaray, Şükrü Saracoğlu’nda bizi yenemiyor. Ama uzun zamandır hep geriden gelmişti. Bu kez lider geldi lider dönecek. Bu futbolcularımızda psikolojik baskı yapar. Kaybedilen 7 puan kötü oldu. Futbolcular birbirlerini tanıyan çok iyi bir takım. Galatasaray’ı yenip sonraki Gençlerbirliği ve Beşiktaş maçlarını kazanırsak şampiyonluğun en güçlü adayı oluruz. Derbiyi Fenerbahçe kazanır.

ERGÜN PENBE (Galatasaraylı eski futbolcu – AMK Gazetesi Yazarı)

Bu haftaki derbi daha farklı, Galatasaray lider. Derbide psikolojik savaş daha önemlidir. Bugüne kadar Fenerbahçe her zaman avantajlıydı. Bu hafta her şey farklı, Fenerbahçe muhakkak kazanmak zorunda. O nedenle Fenerbahçe zor durumda. Emenike'nin formsuzluğu. Melo'nun olmaması büyük kayıp ama Hamit orayı kapattı. İyi bir Hamit her zaman faydalı olur. Galatasaray, Hamza hoca ile inanılmaz bir çıkış yakaladı. Takım kendine büyük güven duyuyor. Galatasaray kazanır diye düşünüyorum ama Fenerbahçe de kazanmak zorunda olduğundan berabere bitebilir.

ÇAĞDAŞ SEVİNÇ: (AMK GAZETESİ YAZARI) 

Ben kısır bir maç bekliyorum. Fazla risk alacaklarını sanmıyorum. İsmail Kartal tüm büyük maçlarda temkinli top oynattı. Galatasaray'ın zaten durumu belli beraberlik yarar. Skor tahminim; 0-0

ERTEM ŞENER: (Beyaz TV Spor Müdürü) 

Bu defa Galatasaray kazanır. 16 yılda çok fazla şey değişti. Bu defa devrim niteliğinde bir maç olur. Galatasaray, Fenerbahçe’yi yener… Skor tahminim; 2-1 ya da 3-1 Galatasaray…

SERHAT ULUEREN: (Vatan Gazetesi Yazarı) 

Fenerbahçe farklı kazanır. Yine bir 2-0 – 3-1’lik galibiyet bekliyorum. Hatta 4-1 de olabilir. Fenerbahçe’nin 4 haftada 7 puan kaybetmesini bu maçta avantaja dönüştüreceklerdir. Üstelik 7 puan kaybettiği tüm maçlarda kötü futbol oynamadı. Galatasaray her ne kadar stressiz gelecek olsa da müthiş bir seyirci baskı kuracaklar ve bu maçı kazanıp tekrar zirveye ortak olacaktır. Sow ve Meireles’in gecesinin olacağını düşünüyorum.

HAKAN BİLAL KUTLUALP: (Fenerbahçe Kulübü Eski Yöneticisi)

Kadıköy’de olması galip geleceğimiz anlamına geliyor. 2 maçta puan kaybı oldu. Bunun tek telafisi sevgili ezeli rakibimiz Galatasaray’ı yenmekten geçer. Konya ve Akhisar maçı kadar zorlanmaz Fenerbahçe. Maçın psikolojisi farklı. Başkan da herkesi stada çağırsın, kırgınlıklar unutulsun…

MUSTAFA ÇULCU: (Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı) 

Doğru isim Cüneyt Çakır’dır… İlk yarıdaki Cüneyt Çakır ismi gereksizdi. Şimdi ise mutlaka gerekli. Ben centilmen bir maç olacağını düşünüyorum. Agresiflikten, kargaşadan dolayı kırmızı kart olmaz ama oyun gereği olabilir. Hakeden kazansın.